A Ulusal Kadro Teknik Yöneticisi Stefan Kuntz: En yeterli 1. olmak istiyorum!

bencede

Global Mod
Global Mod
Uluslar Ligi C Ligi’nde son oynanan Lüksemburg müsabakasından 3-3’lük birliktelikle ayrılan A Ulusal Kadro sürpriz sonuca karşın B Ligi’ne yükselmeyi başarmıştı. Lakin kamuoyunda Ay-Yıldızlılar’ın oynadığı futbol tenkit konusu olmuştu.

‘Yumruğu yedik lakin nakavt olmadık’

Yarın akşam Faroe Adaları’yla kozlarını paylaşacak olan Kırmızı-Beyazlılar’da teknik yönetici Stefan Kuntz çaba öncesinde açıklamalarda bulundu. Lüksemburg müsabakasını unuttuklarını kaydeden Alman hoca, “Lüksemburg maçı için anlık kararlar veriyoruz. Aynaya bakıyoruz ve daha düzgünü mümkün değildi diyorum. Bu aldığımız skor boks maçı üzere bakarsak yüzümüze yumruğu yedik ancak nakavt olmadık. Oyuncularımızla tahlil yaptık. 3 notada harika olmadığımızı gösterdik ve hatırlattık. Artık Lüksemburg maçını kapatıp önümüzdeki maçlara odaklanmamız lazım. Natürel ki rakibe hürmetimiz var ancak biz kazanmak istiyoruz. Faroe Adaları da olağan ki kazanmak isteyeceklerdir. Maçı kazanarak en yeterli 1. olmak istiyorum” dedi.

‘Pozitif skor alacağımıza inanıyorum’

Sakatlıklar hakkında konuşan başarılı çalıştırıcı, “İdmanda nazaranceğiz Ozan’ın bizimle olup olamayacağını. Yeni oyuncularımız var. Cenk geldi. Ravil Tagir bizim için yeni lakin Ümit Ulusal Grup’ta oynadığı için nasıl oynadığımızı biliyor. Oyuncularıma güveniyorum. Sakatlıkların bize tesiri olmayacak. Lüksemburg maçı öncesinde Ozan Kabak maçtan evvel oynayamayacağını belirtti. Merih bir daha tıpkı biçimde. Çağlar da sakatlandı. Bunlar Avrupa’nın en üst seviye oyuncuları. Tolga Ciğerci’yi oraya çekmek zorunda kaldık. Bu yüzden birliktelik olduğu için ben mutluyum dedim. Oyuncularımdan eminim ve yarın müspet bir skor alacağımıza inanıyorum” sözlerini kullandı.