Son dakika haberi! Stefan Kuntz’un yerine gelecek isim! TFF Lideri görüşme yapmış

bencede

New member
UEFA Uluslar Ligi’nde Faroe Adaları’na karşı şok bir mağlubiyet alan A Ulusal Kadro ‘da teknik yönetici Stefan Kuntz gaye tahtasında! Alman teknik adam otoriteler tarafınca tenkit yağmuruna tutulurken yolların ayrılacağı savları gündeme bomba üzere düştü. TFF Lideri Mehmet Büyükekşi’nin bu doğrultuda sürpriz bir isimle görüşme yaptığı öğrenildi. İşte detaylar…

KUNTZ VE HAMİT ALTINTOP’A ELEŞTİRİ

UEFA Uluslar Ligi’ndeki 2-1’lik Faroe Adaları hezimeti tam bir şok tesiri yarattı. A Ulusal Kadro’nun saha ortasındaki etkisiz imajı daha sonrasında teknik yönetici Stefan Kuntz büyük tenkit topladı. Maçın akabinde TFF A Ulusal Kadro Sorumlusu Hamit Altıntop’un da açıklamaları kamuoyunda tenkitlere niye oldu.


STEFAN KUNTZ’TAN İSTİFA CEVABI

A Ulusal Kadro Teknik Yöneticisi Stefan Kuntz, Faroe Adaları ile oynanan müsabakanın akabinde istifa söylentilerine yanıt verdi. Kuntz, “Şu anda bir teknik yönetici değişikliğinden kelam etmek kolay. Hocayı değiştirelim demek kolay. Gerçeklerle yüzleşmek lazım. Türk Ulusal Grubu’nun şu andaki gerçek durumu bu. Bir hoca değiştirerek, şu anki realitenin çabucak değişmesini beklemek de pek gerçekçi değil. Evet durumumuz acıtıcı, üzücü. Birinci başta sıkıntı bir gayemiz vardı. Playoff gayesini zorladık, yaptık. Portekiz maçında bitime 5 dakika kala penaltıyı atamadık. O iş o denli kapandı. Uluslar Ligi’nde B Ligi’ne yükseldik. Bunu yaptık. Tüm grubum burada çalışıyoruz muvaffakiyet için. Kuntz olarak söyleyebilirim ki asla vazgeçmem, vazgeçmeyeceğim. Şu durum beni daha epeyce motive etti. Daha fazla emek vereceğim, uğraşacağız.” dedi.

TFF’DE KRİZ TOPLANTISI

Türkiye Futbol Federasyonu, Avrupa’nın en zayıf ülkelerinden Lüksemburg ve Faroe Adaları’na karşı alınan başarısız sonuçları masaya yatıracak. Mehmet Büyükekşi başkanlığında yapılacak kritik görüşmede, A Ulusal Takım’daki problemlerin tamamı kapsamlı halde ele alınacak.

Teknik heyet değişikliğini en son ihtimal olarak belirleyen idarenin, birinci etapta kadro içerisindeki sorunları çözmeye odaklanacağı açıklandı. Bu hususta Hamit Altıntop ve Stefan Kuntz’dan geniş kapsamlı bir rapor bekleyen TFF idaresinin, en hakikat kararları almaya çalışacağı açıklandı.

Öte yandan sonuçlardan bağımsız olarak ve daha evvel planlaması yapılan üst seviye değişimlerin önümüzdeki günlerde uygulamaya konulacağı aktarıldı.


KUNTZ VE ALTINTOP’TAN OYUNCULARA SERT SÖZLER

Stefan Kuntz ve Hamit Altıntop, A Ulusal Ekip kampına davet edilen her futbolcunun alanda gereken performans ve çabayı ortaya koymak zorunda olduğuna vurgu yaptı. Altıntop’un kümede elde edilen liderliğe karşın son 2 müsabakada grubun koşmamasına ve gerekli çabanın sergilenmemesine mana veremediğini lisana getirdiği aktarıldı. Bir çok moralsiz olan ay-yıldızlı oyuncuların, “Bu futbol size yakışıyor mu?” diye soran Kuntz ve Altıntop’un kelamları karşısında sessiz kaldıkları da kaydedildi.

SÜRPRİZ GELİŞME! ‘MEHMET BÜYÜKEKŞİ GÖRÜŞME YAPTI’

A Ulusal Ekip’te teknik yönetici Stefan Kuntz’un geleceği sorgulanırken Milliyet muharrirlerinden Ercan İnanç, TFF Lideri Mehmet Büyükekşi’nin görüştüğü teknik adamı köşesine taşıdı.

Ercan İnanç’ın yazısı şöyle;

“hemen çabucak Faroe Adaları’nda nakavt olmamış, Lüksemburg’dan yediğimiz kroşe ile sersem sepelek dolaşırken vahim gidişi bakılırsan Futbol Federasyonu Lideri Mehmet Büyükekşi yeni teknik yönetici arayışlarına başlamış ve Samet Aybaba ile 1,5 saatlik bir görüşme yapmış.

Dedikodu değil, açık kaynak… Usta gazeteci Gürel Yurttaş duyum almış, Samet Aybaba’ya teyit ettirmiş. “Evet” demiş Aybaba, “Türk futbolu ve ulusal grup hakkında konuştuk başkanla”… Pazar günü köşesinde yazdı Yurttaş.Perşembenin gelişi çarşambadan belirli ya… Büyükekşi-Aybaba görüşmesinden birkaç gün daha sonra, yani pazar gecesi üstüne bir de Faroe Adaları rezaleti eklendi. A Ulusal Kadro kuzey Atlantik’te sulara gömüldü. Maç bitti, TFF Ulusal Ekip Sorumlusu Hamit Altıntop TRT canlı yayın takımının yanına damladı ve masaya elini vura vura “çatlasanız da patlasanız da yola Kuntz’la devam edeceğiz” dedi mealen!

Hadi vatandaşa karşı bu cüretkarlığı bir kenara koyun, Lider hoca arıyor, ulusal kadro sorumlusu neredeyse ona da ayar veriyor.Tuhaf mı?..Daha tuhafı var:“Faroe Adaları 2 – Türkiye 1”.Harbiden (bu tabir Hamit Bey’e aittir) sert yaptı sayın Altıntop. Şenol Güneş vaktinde da UEFA C Ligi’ne düşmüşüz örneğin… Kuntz ile birlikte çekip çıkarmışlar bizi oradan. Planlar, projeler, vatan, millet, eğitim, alt yapı… Bir orta “canlı yayında İstiklal Marşı okur mu acaba” diye düşünmedim değil! Bize karşın çabalıyorlarmış demek ki. Futbolcu kardeşlerimizin durumunu düşüneceğimize ortaya hoca isimleri atıp karmaşa yaratıyormuşuz falan.

Ekranın altında nal üzere “Faroe Adaları 2 – Türkiye 1” yazmasa ikna olacağız harbiden!Yahu o futbolcu kardeşlerimiz değil mi işlerini yapamayan, koşmayan, tekmeye ayağını sokmayan? Üzülsünler tabi.Sayın Kuntz’a gelince… Gözleri dolu dolu bizi ne kadar sevdiğini, olaya iş ahlakının bile üstünde sevgi ile yaklaştığını falan anlatıp TV eleştirmenliğine geçiyor ne alakası var ise. Yanlışlar, palavralar doluymuş spor ekranları. Buna “boğuntuya getirmek” derler argoda.

O yüzden mi yenildik seksen basamak altımızdaki kadroya?Hayır; Türk futbolunun gerçeği buymuş! Hoca değişse de değişmezmiş.Hem hatalı hem kuvvetli dedikleri bu galiba!Bir de “futbolcularımı şikayet etmem” şövalyeliği yok mu?.. Haydi canım oradan!Soruyor gazeteci; “İlk on birimiz olmayınca yenildik diyorsunuz. halbuki 30-40 kişilik bir futbolcu havuzu var ulusal takımın”.Yanıt; “Öyle değilmiş demek ki”!Yani, temel gruptan daha sonra gelenler “İbiş” güya. “Efendi” kim muhakkak. Bu mudur futbolcuları korumak?

Şimdi ortada şu biçimde bir durum var:Futbolcular epeyce üzgün onlara dokunmayın.Stefan Kuntz canla başla çalışıyor, ona ilişmeyin.Hamit Altıntop, Türk futbolunu kurtarmanın eşiğinde sakın eleştirmeyin.İtaat edin. Kapatın defteri. Önünüze bakın.Madem çocuk yerine koyuyorsunuz “uf oldu, geçti” deyin bari.Yahu biz ezildik, büzüldük, utandık ulusal grubu izlerken. Hamit Beyefendi bir de masaya vuruyor başımıza vurur üzere. İnsanları soğutuyorsunuz ulusal gruptan, daha sonra da marka bedelinden falan bahsediyorsunuz.

Takım yenilebilir. Lakin elinden geleni yapar. Koşar en azından. Oynamıyorlarsa oynatamayan kim? O oynatamayan hocayı kim tayin etti?Faroe Adaları 2 – Türkiye 1…Kimden soracağız hesabını? (Skorer)
 
Üst