Stefan Kuntz: Bu galibiyet oyucularım için epeyce kıymetli

bencede

Global Mod
Global Mod
Ulusal Kadro ‘ın Letonya’yı 2-1 yenmesinin akabinde Teknik Yönetici Stefan Kuntz, açıklamalarda bulundu.

Kuntz’un açıklamaları şöyleki;

Onlar ismine seviniyorum

Öncelikle bu bir galibiyet ve 3 puan. Bunun son dakikada atılan bir golle gelmiş olması özel kılıyor. Oyuncularımın yediğimiz golden daha sonra verdiği tepki için onları kutluyorum. Onlar hakkında fazlaca yorum yapıldı. Bundan şüphesiz etkilenirsiniz. Bu galibiyet onlar için kıymetli. Onlar ismine seviniyorum. Zira daha fazlasını hakediyorlar.

Ekip ruhu büyüyor

Gerçekçi olmamız lazım. 6 puana daha gereksinimimiz var. Başka ekiplerin kaybetmesini bekleyeceğiz. Türk halkını memnun edecek bir galibiyete gereksinimimiz vardı. Geliştirmemiz gereken istikametler var. Lakin kadroda bir şeylerin büyüdüğünü görmek mümkün. Kadro ruhu büyüyor.

Ekibimin çabayı hiç bırakmamış olmasından dolayı memnunum

Devre içinde küçük değişiklikler yaptık. 1-0’dan daha sonra bir daha taktik değiştirdik. Letonya’nın golünden daha sonra 1 saniye bile oyuncularım boyun bükmedi. Ekibimin çabayı hiç bırakmamış olmasından dolayı memnunum. Türk halkıyla kadro içindeki ilginin de sıcaklaşmasına sebep olacak bir galibiyet olduğunu söyleyebiliriz.

Bir şeylerin değişmesinde başlangıç olabilir

Bugünkü galibiyet bize bir şeyler öğretebilir fakat hiç bir şeyin garantisi yok. Kimi galibiyetlerin kararında elde edilen mental kazanımlar sizi aşikâr noktalarda öne çıkaktır. Bu da onlardan birisi. Oyuncularım, hiç kimsenin inanmadığı bir durumda maçı çevirebilecek kabiliyete ve inanca sahip olduklarını gösterdiler. Bu da bir şeylerin değişmesinde başlangıç olabilir.

Yaptığım değişikliklerin ve dakikalarının hakikat olduğunu düşünüyorum

Bugün kimi ufak taktiksel dokunuşlar yaptık ve oyuncularımızın buna olumlu tepkiler verebildiğini gördük. Bu da bize ilerde taktiksel manada esneklik sağlayacaktır fakat bunun için de vakit gerekli. Ekiple 24 saatini geçiren ve onları bilen kişi hocadır. Alanda hoca, o hisleri hisseder ve hangi oyuncuya ne vakit talih vereceğini bilir. Şu anda bunu size somut bilgilerle açıklayamam olağan ki fakat kimin ne vakit oyuna gireceğini siz hissedersiniz. Yaptığım değişikliklerin ve dakikalarının yanlışsız olduğunu düşünüyorum.

Birinci maçta yaptığım değişiklikler bu kadar tesirli olmamıştı

Ben yalnızca kendi fikrimi söylüyorum ancak şunu da unutmayalım birinci maçta yaptığım değişiklikler bu kadar tesirli olmamıştı. Ben aksi istikamette düşünen bireylere de hürmet duyuyorum. Burada karşınızda da ‘Bakın benim yaptığım ataklar müthişti’ diyerek durmuyorum. Letonya’nın hava toplarında tesirli olduğunu biliyorduk ve tam da beklediğimiz üzere oynadılar. Bizim de geçmiş maçlarımızda kornerleri savunmakta zorlandığımız anlar oldu. Bugün fazlaca fazla duran topa niçiniyet verdik ve bunu yapmamalıydık.